فروشگاه اینترنتی یاسالند فروشگاه اینترنتی یاسالند
"راهنمای قوانین و مقررات فروش اینترنتی کالا"

مشتری گرامی، مفاد زیر به عنوان شرایط قانونی حاکم بر فروش اینترنتی کالا می باشد که معیار عملکرد فروشگاه اینترنتی یاسالند می باشد.

 

1 ـ طبق ماده 37 قانون تجارت الکترونیک مصوب 17/10/1382 مشتری می تواند ظرف مدت هفت روز کاری اقدام به انصراف خود از خرید نماید مشروط به اینکه:

  • کالای خریداری شده باز نشده و پلمپ باشد
  • هزینه باز پس فرستادن کالا طبق ماده 37 قانون تجارت الکترونیک، بر عهده خریدار می‌باشد.
  • نظر به انتخاب روش تحویل کالا توسط مشتری، زمان آغاز مدت هفت روز کاری انصراف از خرید طبق بند الف ماده 38 قانون تجارت الکترونیک از تاریخ تحویل کالا توسط شرکت به کالا رسان ملاک اعتبار می‌باشد.

 

2 ـ طبق ماده 41 قانون تجارت الکترونیک چناچه کالای خریداری شده توسط مشتری با کالای ارسال شده توسط شرکت از نظر(جنس، برند، رنگ) متفاوت باشد مشتری باید حداکثر ظرف مدت 24 ساعت پس از دریافت کالا از کالا رسان، کالا را باتوجه به شرایط ذیل به شرکت عودت نماید:

  • هزینه عودت کالا بر عهده شرکت خواهد بود.
  • زمان محاسبه عودت کالا در فرض فوق از سوی مشتری تاریخ مندرج در قبض تحویل کالا به کالا رسان خواهد بود.

 

3- چنانچه کالای خریداری شده مشمول بندهای فوق نبوده و پس از باز شدن کالا از بسته بندی دارای عیوب فنی باشد به طوری که اگر کالای خریداری شده دارای یکی از شرایط ذیل باشد:

  • گارانتی دار : خریدار موظف است کالای مزبور را برای شرکت گارانتی کننده ارسال نماید.
  • فاقد گارانتی: شرکت هیچگونه مسئولیتی در قبال عیوب فنی ندارد.

 

4 ـ خریدار مکلف است فقط بسته  یا پاکت را درصورتی که  از نظر ظاهری مشکلی نداشته و باز نشده باشد را از کالا رسان تحویل بگیرید.

 

5 ـ خریدار مکلف است حین دریافت بسته یا پاکت از کالارسان و در مقابل وی اقدام به بازنمودن بسته یا پاکت نماید. چنانچه کالای خریداری شده دارای عیوب ظاهری مانند (شکستگی، ترک خوردگی، زدگی وغیره) باشد کالا را از کالارسان تحویل نگیرد. در غیر اینصورت تحویل گرفتن کالا از کالا رسان به منزله تایید صحت و سلامت فیزیکی کالا بوده و فروشنده ادعای بعدی خریدار در این خصوص را نمی‌پذیرد.

 

6 ـ چنانچه کالای خریداری شده به دلیل عدم موجودی کالا قابل تحویل به خریدار نباشد، شرکت طبق ماده 39 قانون تجارت الکترونیک مکلف است وجه دریافتی را ظرف مدت 72 ساعت کاری به خریدار عودت نماید. عودت وجه منوط به اعلام شماره حساب بانکی از طریق محل مشخص شده در پروفایل کاربری و ثبت درخواست در قسمت تماس با ما (درخواست لغو سفارش و استرداد وجه) توسط خریدار است. در صورت تاخیر در اعلام حساب بانکی هیچ مسئولیتی متوجه شرکت نخواهد بود.

 

با تشکر. #فروشگاه_اینترنتی_یاسالند

جهت ارتباط با کارشناسان کلیک نمایید!